Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kabely pro mobilní telefony NOKIA

 

 
kabel_DK-1.jpg Dnes vám ukážeme, jaké možnosti nabízí spojení mobilního telefonu pomocí datového kabelu s vaším PC, notebookem či PDAčkem, a podíváme se také pro jaké typy telefonů Nokia jsou u nás jaké druhy kabelů.


 
- správu telefonních seznamů z paměti mobilního telefonu i SIM karty (pohodlné vkládání nových telefonních čísel, jejich mazání, provádění změn u jednotlivých položek)
- faxové a datové služby
- telefonování, přístup na Internet, odesílání a příjem e-mailů
- jednoduché psaní a odesílání SMS zpráv pomocí klávesnice a monitoru počítače (jistě ocení každý, kdo je někdy "datloval" přes klávesnici telefonu)
- správu kalendáře, plánovače či budíku - možnost, jak pohodlně organizovat data v paměti telefonu uložená
- zálohování dat z telefonu nebo SIM karty (velmi vhodné při přehrávání nového firmware v servisu)
- správu uživatelských profilů (přesměrování, tóny pro skupiny volajících, ...)
- monitorování sítě, signálu a BTS stanic
- úpravy či vytváření uvítacího loga, Loga Operátora a vlastních vyzvánění
- úpravy loga operátora a skupiny volajících
- aktivace servisního menu (Net monitor), práce se servisními programy
- odblokování telefonu pro použití se SIM kartou libovolného operátora
Ne všechny funkce jsou ve všech telefonech implementovány!


Typy datových kabelů pro telefony Nokia:

kabel Nokia 3110/8110 F+MBus DK-1

kabel Nokia 3210 F+MBus DK-1
kabel_N3210-konektor.gif kabel_DK-0.jpeg


kabel Nokia 3210 FBUS/MBUS
Zboží za fazole koupíte zde
N3210-konektor_tn.jpeg TIP:Konektor na telefonu NOKIA 3210 naleznete uvnitř vedle baterie!
Tento kabel je také dodáván v akčním balíčku s vibračním motorkem pro telefon Nokia 3210!


kabel Nokia 33xx
Zboží za fazole koupíte zde
Speciální kabel se zapojením (a přepínačem) FBUS/MBUS, pracuje s programy: LogoManager (částečně), Nokoto Solutions, PCLocals, Wintesla a Kessler Wireless software. Konektor je zcela přizpůsoben velikosti baterie a prostoru pro ni (viz obrázek), takže naprosto přesně zapadne do telefonu a baterie do konektoru.


kabel Nokia 51xx/61xx FBUS/MBUS
kabel_N51xx_obyc.jpeg
Lacinější varianta kabelu, ale stejně funkční. Výrobce poskytuje záruku 2 roky na elektroniku a 6 měsíců na konektor a kabel. POZOR! Kabely FBUS/MBUS nejsou použitelné na přenosy dat (Internet, e-maily a pod.) s telefony Nokia 62xx/71xx, u těch lze s kabely FBUS/MBUS pracovat jen s logy, telefonním seznamem a pod.! Na data musí mít telefony Nokia 62xx/71xx speciální kabel DLR-P (viz níže).
kabel Nokia 51xx/61xx (DAU-9P) + CD-ROM Nokia Data Suite 3.0
Originální komplet NOKIA nutný pro služby Data/Fax u telefonů Nokia série 51xx/61xx. Kabel DAU-9P je určen pro připojení k sériovému portu počítače, program zabere na disku cca 15 MB a je určen pro operační systémy Windows 95/98 a NT 4.0 (pomocí Upgrade ZDARMA na verzi 3.0A funguje i pod Windows 2000). Program Nokia Data Suite ve spojení s příslušným mobilním telefonem (ve W95 s N61xx i přes infraport) nahrazuje celulární modem, a lze ovládat i AT příkazy. Pro přenos dat a faxů lze používat s většinou běžných komunikačních programů. Dále lze použít na správu kontaktů, telefonních čísel, kalendáře a odesílání SMS zpráv.
     Součástí kompletu je patnáctistránková česká příručka - návod k instalaci a originální manuál v patnácti jazycích.
     Stránka věnovaná výhradně programu Nokia Data Suite - upgrade na nejnovější verzi 3.0A pro stávající uživatele ZDARMA!

kabel Nokia 51xx/61xx F+MBus DK-1
Datové kabely DK-1 jsou vyráběny technologií povrchové montáže SMD z komponent, které sice nejsou nejlevnější, jejichž parametry však zajišťují optimální poměr mezi cenou, funkčností a spolehlivostí. Neméně podstatným hlediskem je při výběru dodavatelů a výrobců i kritérium souladu s českými a evropskými normami, například pro elektromagnetickou kompatibilitu. Vlastní elektronika datového kabelu je připevněna přímo ke konektoru Canon 9 a vysokotlakým zástřikem zalita do plastické hmoty krytky tohoto konektoru. Tím je zajištěna optimální ochrana před poškozením mechanickými i atmosferickými vlivy.
Datové kabelyDK-1 jsou na našem trhu zřejmě jediné (kromě originálních datových kabelů přímo od výrobců mobilních telefonů), které úspěšně prošly zkouškami ve státem akreditované laboratoři č.201 Elektrotechnického Zkušebního Ústavu v Praze a je na ně vystaveno Prohlášení o shodě dle §13 zákona č.22/97Sb. o technických požadavcích na výrobky. Výroba probíhá zakázkově ve firmě Tesla, a.s. na pracovišti certifikovaném podle normy ISO9001 a norem pro vojenskou výrobu.

kabel Nokia 62xx/71xx (DLR-3p)
Originální produkt NOKIA nutný pro služby Data/Fax. Délka kabelu 150 cm, zcela nahradil původní (mimo délky jinak zcela shodný) DLR-3. Napájení ze sériového portu; spotřeba 5mA; stabilizace 3V pro ochranu telefonu; připojení na 9pin COM; převod signálu z RS232 portu počítače na 3V rozhraní telefonu.

převodník USB port - COM port Nokia 62xx/71xx
pro připojení telefonů k notebookům, které nemají sériový port. Kompatibilní např. s programy PC Suite (např. N6210, 6250, 7110 ai 9110), PC Backup/Restore, FoneSync a s faxmodemovými ovladači pro tyto telefony.
Nelze použít s Nokia Data Suite (NCDS) a obdobnými softwarovými modemy!


kabel Nokia 8210/8850
Speciálně tvarovaný kabel, umožňující jak připojení do prostoru pod baterií, tak napájení telefonu. Na konektoru je umístěn přepínač FBUS/MBUS.

kabel Nokia 9110 Communicator (DLR-2)
Originální produkt NOKIA sloužící k propojení telefonu s počítačem nebo originální sadou do auta (Nokia Car Kit CARK-99). Napájení ze sériového portu; spotřeba 5mA; stabilizace 3V pro ochranu telefonu; připojení na 9pin COM; převod signálu z RS232 portu počítače na 3V rozhraní telefonu.

TIP: jaký máte typ kabelu (zda FBUS, MBUS či DLR-3) můžete zjistit např. v LogoManager, který má v položce Tools - Options možnost nastavení všech tří typů kabelů.

Prohlášení o shodě
vydané podle §13 zákona č.22/97Sb. o technických požadavcích na výrobky.
Datové kabely DK-1 pro GSM telefony odpovídají dle zjištění akreditované laboratoře požadavkům výše uvedeného zákona a příslušným normám ČSN EN. K dispozici je i vyjádření Českého Telekomunikačního Úřadu.

Záruční podmínky
     Na kabely je poskytována záruka 12 měsíců od data prodeje. Záruka se nevztahuje na mechanická či elektrická poškození kabelu, počítače či telefonu, způsobená nesprávným skladování, používáním, manipulací či užitím hardware nebo software, neschválného jeho výrobcem či výrobcem telefonu ke komerčnímu použití. Právě tak není možno převzít záruku za funkčnost nelegálně získaného či upraveného software, jakožto i škody vzniklé nelegálně užívaným softwarem držiteli autorských práv k tomuto software. Záruka zaniká také poškozením ochranných prvků, zamezujících přístupu do zakrytovaných částí kabelu.

Stejné možnosti jako kabely (mimo odblokování), ale navíc i využití spolu s dalšími doplňky PC (PPC, HPC, dálkové ovladače a pod.) vám nabízí infračervené porty.